A leggyakoribb kérdésekre válaszolunk lézeres szőrtelenítés témában.
Lézeres szőrtelenítés: hitek és tévhitek !
A hagyományos szőrtelenítési eljárások rövid távú megoldásokat nyújtanak. A lézeres szőrtelenítés látványos és hosszú távú megoldást kínál, ám bizonyos szabályokat be kell tartani.
Hagyományos eljárás mint a gyantázás esetében nem csupán az égési sérülés veszélye állhat fenn, de az eljárás során sokan tapasztalnak allergiás reakciókat, emellett pedig a szőrszálak a visszanövés során a bőr alá is benőhetnek. A nem megfelelő szőrtelenítési eljárás alkalmazása után akár hónapokig is láthatóak a bőr alatt a benőtt szőrszálak, még akkor is, ha már nem alkalmazzuk ezeket a technikákat. Ha esetleg gyulladás kíséri a folyamatot, akkor kialakult a szőrtüszőgyulladás.
A lézeres megoldás a szőrbenövésre és a szőrtüszőgyulladásra !!
Vannak mellékhatásai a lézeres szőrtelenítés kezelésnek?
A lézeres szőrtelenítés egy nagyon kíméletes szőrtelenítési folyamat, ám mint mindennek, ez is járhat mellékhatásokkal. Arra mindenképpen fel kell készülni, hogy lézeres szőrtelenítés után bőrpír fog megjelenni a kezelt területen, ez viszont teljesen természetes velejárója a kezelésnek, így nincs mitől megijedni: pár órán belül, de egy-két napon belül garantáltan elmúlik!
Hány lézeres szőrtelenítés alkalom szükséges a teljes szőrtelenséghez?
Lézeres szőrtelenítés tekintetében nem mindegy, hogy melyik testtájék van kezelve. Függ a szőrszál növekedésének gyorsaságától, a szőrzet színétől, vastagságától illetve a bőr színétől is. Egy hónaljnak például nincs szüksége olyan gyakori kezelésnek, mint egy lábnak, így erre a kérdésre nehéz egyértelmű választ adni. Az viszont biztos, hogy még a legmakacsabb területet is kb négy-hat hetente kezelni szükséges! Általános az 4-6 alkalom de ez egyénenként változó.
Hány éves kortól ajánlott a lézeres szőrtelenítés?
A szőrnövekedés, mint testünkben szinte minden a hormonális változásoktól is függ. Így azok, akik például 16-17éves korukban lézeres szőrtelenítés kezelésen vesznek részt, garantáltan kisebb lesz a hatékonyság, hiszen az ő szervezetük még hormonálisan meglehetősen aktív. Ha például hormonális probléma is áll a fokozott szőrnövekedés hátterében, akkor pedig szintén lehet arra számítani, hogy gyakrabban kell a kezelést elvégezni.
Szabad-e szőrteleníteni a lézeres szőrtelenítés előtt?
Nagyon fontos, hogy lézeres szőrtelenítés előtt nem szabad semmilyen „durvább” szőrtelenítést végezni, de 1 nappal a kezelést megelőzően le kell borotválni az adott területet, hogy a tényleges kezelés napján a szőrszálak 1mm hosszúak legyenek körülbelül.
Hogyan működik a Dióda lézeres szőrtelenítés?
A diódalézer technológia lényege, hogy a lézersugarat célzottan juttatja el a szőrtüszőbe, ahol a festékanyagot termelő sejteket elpusztítja.
A dióda lézeres szőrtelenítő technológia a fény és hő szelektív dinamikáján alapul.
A lézer fény elnyelődik a szőrszálban és szőrtüszőben lévő melaninban és hővé alakul, így megnöveli a szőrtüsző hőmérsékletét. Mikor a hőmérséklet kellően magasra emelkedik, visszafordíthatatlanul károsul a szőrtüsző szerkezete, amely eltűnik a szőr természetes fiziológiai folyamatai során, így tartós szőrtelenítést érhetünk el.
Egy jó Dióda lézeres szőrtelenítő eszköz inden féle szőrzetet tud kezelni, legyen szó világos, sötét vastag vagy vékony szőrzetről.